Kaštieľ Laskár - Slovenské hrady

Kaštieľ Laskár

Kaštieľ na mieste hradu alebo inej fortifikácie Kaštieľ na mieste hradu alebo inej fortifikácie
 
maps.google.com
Laskár - už neexistujúci renesančno-klasicistický kaštieľ
Laskár - už neexistujúci renesančno-klasicistický kaštieľ
©  Jofo  07.2005
Všetky obrázky (35)

Diskusia

Laskarcanka     18.03.2018  18:52:32
Pozdravujem odovzdam a ohlasim sa.
Laco       18.03.2018  18:26:30
Odkaz pre Laskarčanku: No to je super! Odovzdaj mu pozdrav od Laca /Vlada/ "doktora"... Ja som sa hrabal v negatívoch a našiel som tam kratučký kúsok, na ktorom je aj náš pplk. Klinga. Až bude čas, dám to zdigitalizovať a foto pridám.!. :)
Laskarcanka     15.03.2018  21:31:12
Odpoved pre Laca jeho velitel je aj v jeho rokoch elegantny pan stretavam sa s nim kazdu sobotu v chrame -v kostole.Velmi mily pan.5
Medvěd     06.03.2018  09:06:58
Ahoj Laco! Pěkně jsem si početl tvůj příspěvek a zavzpomínal. Foto je super. pokud máš ještě další, sem s nimi.. Medvěd Míra.
Laco     22.02.2018  04:18:18
Zdravím všetkých! Zablúdil som na túto stránku úplnou náhodou. Čítam, čítam a zisťujem, že tu spoznávam mojich spolubojovníkov z vojenčiny.. je to paráda. Spomienky ožívajú, razom som sa preniesol časom o 35 rokov nazad. Zaujímavé je, že sa mi vybavujú len samé krásne spomienky ... Ale môže to byť aj tým, že sme mali to neskutočné šťastie a boli sme komunitou LASKÁRSKOU. To nie je fráza. Každý, kto slúžil v Laskáre vie o čom píšem. Laskár mal velehlas super vojenčiny! Náš veliteľ pplk.Vilo Klinga nejakým čarovným umom dokázal zároveň udržovať v jednotke poriadok a zároveň ale stav, ktorý sa ani náhodou nedal nazvať mazácka vojna. Bola to taká nepísaná dohoda: chlapci, spravte si svoje povinnosti tak, aby sme boli vzornou jednotkou a vy sa budete mať za odmenu ako prasiatka v žite. . A ono to fakt fungovalo.... Vojenčina v Laskáre, to je hlavne o osobe pplk, Klingu.. A ozaj – ako sa má momentálne náš geniálny veliteľ? Neviete to niekto? Ja mám jednu krásnu príhodu, ktorú tu popíšem: Bolo to presne pred 10. Rokmi, keď som s kolegom cestoval na horehronie. Prechádzali sme cez Nováky a ja som kolegovi vyprával o mojom pôsobení vo VU Laskár. A samozrejme o superveliteľovi pplk. Klingovi. Zrazu som vykríkol..: BRZDI !! Zaflekovali sme, kolega sa rozkukával čo sa deje. Ja som vybehol smerom k človeku prechádzajúcom cez zebru. Áno, osud zapracoval.. Bol to náš pplk Klinga!.... Zvítal so sa s ním a bolo jasné, že po chvíľke si aj on spomenul, že som jeho lapiduch „Vlado“,, tak ma vtedy pred 35, rokmi volal... pikantné na celej veci bolo to, že som bol práve komplet celý v maskáčovom obleku..... To, že sme sa v Laskári nemali zle doložím aspoň jednou fotkou. Je na nej zachytená dvojica spolubojovníkov vo voľnom čase. Na fotke je dobre vidno veľkú anténu, ktorú som tam nainštaloval ja... Anténa bola nasmerovaná na Viedeň a slúžila na príjem kvalitnej západnej muziky. . . Také malé kultúrne obohatenie zo západu počas tvrdého socializmu  Iba ešte upresním, že záber je z roku 1983 a nie 93, tak ako je napísané pod fotkou ... teda. . Tie roky bežia... Laco Ďuračka 1981 – 83.