Kaštieľ v Sasinkove - Slovenské hrady

Kaštieľ v Sasinkove

Sasinkovo

Kaštieľ Kaštieľ
 
maps.google.com
Sasinkovo - secesný kaštieľ
Sasinkovo - secesný kaštieľ
©  Jofo  12.2005
Všetky obrázky (22)

Secesný kaštieľ s neobarokovými prvkami, prestavaný začiatkom 20. storočia na staršom jadre.

Exteriér a interiér

Dvojpodlažná obdĺžniková stavba s manzardovou strechou. Fasády členené pilastrami s priebežnou rustikou na prízemí. Priečelie deväťosové s trojosovým stredným rizalitom. Zreteľne vystupujúci trojosový rizalit na nádvornej fasáde má obdĺžnikový vstupný portál. Murované štíty bočných fasád zalamované a zdobené štukovými festónmi a vázami.
V miestnostiach rovné stropy.

Súčasné využitie

Kaštieľ je v súčasnosti (december 2005) nevyužívaný.

Literatúra:
Súpis pamiatok na Slovensku, Zväzok tretí R-Ž, Obzor, Bratislava, 1969

Diskusia

beata       10.08.2016  09:07:16
cloveku az srdce podskoci ked vidi zrekonstruovany a udrziavany kastiel kde som kedysi chodila do skoly,uz tam chyba len mnozstvo zelene a kvitnucich ruzi co lemovali chodnicek v parku.ktovie ci majitel zachoval aj tie velke pivnice a tmave chodby v nich.rada by som si to niekedy prezrela, ale asi to nie je mozne.novemu majitelovi prajem vsetko dobre...
arbiratka     01.05.2013  15:19:40
pozrela som obrázky a je to fakt krása...
Viera       30.04.2013  23:24:00
V školskom roku 1959/60 som začala učiť práve v obci Sasinkovo.Ak by som videla zrekonštruovanú stavbu bez popisu,nevedela by som,že je to škola,v ktorej som začínala učiť. Obyvatelia Sasinkova môžu byť hrdí,že sa takto postarali o schátralú budovu.
Fero     18.02.2013  14:41:57
Krásne zrekonštruované.Keby to mal štát ,alebo obec ,tak to padne a ostane kopa odpadu ,takto manželia Kiššovci z Piešťan zachránili pre budúce generácie túto krásnu stavbu.Snáď to nepredajú nejakej mafii a prenechajú po smrti rodine ak nemajú následovníkov.Zapíšu sa do historie Slovenska ,ako záchrancovia historického skvostu a pre to sa oplatilo žiť.Veď po nás bezmenných drotároch ani pes neštekne a ani smrad neostane.Po VAGABUNDOCH zadsa ostane len smrad a blbá nálada. Rodinné sídlo je záruka že to bude udržiavané a určite to čiastočne na prehliadku občas z historickým výkladom sprístupnia aj pre verejnosť ako napr.Červený Kameň....
fabianova anna       18.01.2013  10:28:36
Je to krasa ako to opravili,ked idem okolo vždy to obdivujem.Rada by som to videla aj zvnutra,volakedy som tam chodila do školy.