Kaštieľ v Lendaku - Slovenské hrady

Kaštieľ v Lendaku

Lendak

Kaštieľ
Kaštieľ
obec Lendak
Okres Kežmarok
Prešovský kraj

Diskusia

Michal       22.11.2017  10:27:40
Rad by som cital tu diplomovu pracu, je mozne ju niekde najst? zaroven by som ako nadsenec historie upozornil na to ze na rekonstrukciu takehoto kastiela bo bol potrebny velmi velky balik penazi. navyse uz nie je mozne rekonstrukciu uskutocnit v plnej mierke nakolko jedna polovica kastiela uz bola zburana a na jej miesto bol postaveny rodinny dom (ten vedla ktory nebol odfoteny).
M     11.10.2016  17:13:52
Súhlasím zo Zuzanou, tento kaštieľ by mali vziať do rúk odborníci, preskúmať ho a zrekonštruovať. Myslím si, že by sa v ňom našlo ešte veľa zaujímavostí. Tiež som z Lendaku a už dlho ma trápi to, ako tento kaštieľ/kláštor skončil.
Zuzana       23.11.2013  11:30:49
Ako veľký nadšenec histórie ako takej, som znechutená, že zo zachovanej časti kaštieľa po spomínanej rodine, sa stal rodinný dom. Ako obyvateľka Lendaku, by som ocenila kebyže sa z takejto historickej stavby stane múzeum, sprístupnené širokej verejnosti a tým pádom sa o histórií kaštieľa dozvedieť viac.
Gabriel     27.02.2013  06:17:49
Po peknom kastiely rodiny Hohenlohe zostala len cast, ktora sluzi na byvanie. Dakujem domacim za vstup na pozemok a obecnemu uradu za moznost odfotenia celej historie Lendackeho kastiela, o ktorom bola pisana aj diplomova praca.