Hrad Braničev - Châteaux slovaques

Hrad Braničev

Château dépéri
Château dépéri
Municipalité Bačkov
Département Trebišov
Région Košice

Discussion

Dominik     26.07.2019  08:35:45
Návšteva hradu 25.07.2019 - podľa fotiek ktoré sú tu sa nič nezmenilo, naďalej je to len pár kameňov za valového systému. Chýba tu ale jednoznačne aspoň osadená informačná tabuľa o tom, čo je to za miesto a jeho historický význam. Posedenie priamo na vrchu nemusí byť, nakoľko sa nachádza dole pri rozcestníku Pod Parustanom. Fotky nedávam, zmeny oproti tunajším nie sú markantné. Zostup zo Spálenej stráne však bol náročný pre zničený terén aj od lesníckej práce (!).
Gabriel     07.01.2013  03:16:45
Hrad sa vola Parustan, tak je to napisane na turistickej tabulke pri hrade. Zaparkovat sa da pri futbalovom ihrisku v obci Dargov. Teraz v zime mi to trvalo k hradu 1: 50, spat cca 1 hodina. Treba ist stale po zltej znacke po Backovskej doline, ktora je CHKO. 1 razcestie rovno, 2 razcestie do lava, 3 razcestie pri malom domceku ostro do lava, hore. Miniete dalsi dom po lavej strane a pri dalsom dome a posiedke smerom na Lazy je uz hradny kopec. Pomerne velka lokalita. Kamene su na novo poukladane. Pekne viditelny valovy system. Backovska dolina je pomerne dost navstevovana, stretol som cca 10 skupin ludi teraz v devembri.
Milan     26.04.2011  18:17:17
Dovolím si malú opravu. Bitka, spomínaná v Histórii nebola pod Bačkovským hradom, ale pod Purušťanom-Braničevom . Je v záujme veci ,prísne rozlišovať tieto 2 lokality vzdialené od seba cca 6km.