Hrad Blh - Slowakische Burgen

Hrad Blh

Burgruine
Burgruine
Gemeinde Veľký Blh
Bezirk Rimavská Sobota
Kreis Banská Bystrica

Diskussion

Erik       02.05.2020  18:51:23
Pristup:pridete k brane danielej obory kde vedie normalna cesta a autom sa tam da v pohode dostat zaparkujete, predom kontaktujte majitela otvorite si branu a idete dalej peso po asfaltke az ku krizovatke kde je hned za rohom mostik po nom prejdete a je tam 4. zastavka(hrad blh je 3.) cesta neni dobre znacena od tabule ale je to na luke asi 50 metrov po luke idete a uvidite naparavo znacku zelenu na zemi je to pod hradnym kopacom chodnik na hrad nie je velmi dobre vidno ale vidno zabradlia ktorymi sa dostanete na hrad vyjdete hore po vybudovanych drevenych schodikoch a ste na krasnom velkom peknom hrade s ktorym ale ak nebudu nic robit ta sa zachvilu zruti
Eifel       05.05.2015  09:40:38
pristup: pridete k brane obory (danielej), ale treba sa dohovorit so spravcom. Po asfaltovej ceste sme stupali cc 1,5 km, a pod hradom je naucny chodnik, po nom strmo kusok hore a najdete veliky krasny hrad, nadherne miesto. Jofovi som poslal cislo na spravcu.
Milan     27.04.2011  16:33:10
Ano, Miro má pravdu - pekná, kompaktná ,čistá a málo navštevovaná ruina.Oficialne je potrebné vyžiadať si povolenie vstupu do obory od p. Antala ,vedúceho polesia , vo V.Blhu.
miro     24.08.2008  21:23:49
velmi pekná ruina hradu ktorý je dosť obtiažne nájsť je uprostred bývalej diviačej obory. dá sa ísť poden autom to som nevedel i ked je tam rampa. Výstup trvá asi 5 minut z hradu je krásny výhlad na vodnú nádrž teplý vrch.